One Step for Man 50th Anniversary of 1st Manned Moon Landing (1:72) > 1:72

Airfix
SKLADEM
CENA 1.100,00 Kč
SLEVA - 15,00 %
NOVÁ CENA 935,00 Kč
Objednat kus
Model přistávacího modulu a astronautů ke slepení. Velikost: 1:72.

Informace o modelu a originálu:
21. července 1969 – člověk poprvé vstupuje na povrch Měsíce.
Američan Neil Armstrong se stal prvním člověkem, který se prošel po Měsíci. Na jeho povrch vstoupil ve 02.56 GMT v oblasti Moře klidu (Mare Tranquillitatis), necelých 20 minut po prvním otevření poklopu na přistávacím modulu Orel. Armstrong již ve 20.17 GMT předchozího dne ohlásil, že lunární modul bezpečně přistál, slovy: „Houstone, tady základna Tranquility. Orel přistál.“

V momentě, kdy došlápl levou nohou na povrch Měsíce, pronesl ikonická slova „Je to malý krok pro člověka, obrovský skok pro lidstvo,“ která ho údajně napadla sama od sebe, aniž by si je připravoval! Dále popsal povrch jako uhelný prach, v němž přistávací modul zanechal jenom malé prohlubně. Tyto historické okamžiky zachytily televizní kamery připevněné k modulu Orel, které zapnul sám Armstrong. Prvních několik minut poté strávil pořizováním fotografií a sbíráním vzorků půdy pro případ, že by musela být mise náhle přerušena. Jeho kolega Edwin 'Buzz' Aldrin se k němu připojil v 03.15 GMT a oba poté sbírali data a plnili různá cvičení – včetně skákání měsíční krajinou – než v 03.41 GMT zasadili do země vlajku Spojených států amerických.

Kromě toho odhalili plaketu, na níž byl podpis prezidenta Nixona a nápis pravící: „Zde se lidé z planety Země poprvé dotkli nohama Měsíce. Červenec L. P. 1969. Přišli jsme v míru jménem všeho lidstva.“ Následující mise s sebou už přinesly modernější vybavení. Tato dárková sada umožňuje postavit celou řadu těchto misí až po tu poslední – Apollo 17 z prosince 1972.

Detaily modelu:
Měřítko: 1:72
Obtížnost: 2
Flying Hours: 2

Doporučeno pro děti od 8 let.
DOTAZ NA ZBOŽÍ
* označené údaje jsou povinné