VW Golf 1 GTI (Revell 1:24) > 1:24

Revell
SKLADEM
CENA 990,00 Kč
SLEVA - 15,00 %
NOVÁ CENA 841,50 Kč
Objednat kus
Model auta VW Golf 1 GTI ke slepení. Měřítko: 1:24; Velikost: 15,4 cm. Balení obsahuje: 121 dílků ke slepení, barvy, lepidlo a štětec.

Informace o originálu:
Na výstavě IAA 1975 uvedl Volkswagen vůz, který byl zpočátku vyvíjen dokonce bez vědomí správní rady. Tento sportovní sourozenec modelu Golf 1 nabízel to, co je devízou opravdových sportovních vozů – nízkou pohotovostní hmotnost spolu s výkonným motorem. Rozpoznatelný byl zejména podle rozšiřujících nástavců blatníků, širších kol, velkého předního spoileru a červené linky rámující mřížku chladiče. Že se jednalo o plnokrevné sportovní auto, dokazuje i jeho zrychlení z 0 na 100 km/h, které pro něj představovalo otázku pouhých 9,2 vteřin. Neskutečně rychlé GTI, jak byl automobil pojmenován, bylo k dostání od roku 1976 a v motoristickém světě udělalo zásadní převrat. Na trh totiž přišel cenově dostupný sportovní vůz, který mohl hravě soupeřit s mnohonásobně dražší konkurencí, přičemž si ho mohl dovolit každý a byl vhodný i pro každodenní použití. Sektor sportovních automobilů tak GTI se 110 koňmi pod kapotou zcela zdemokratizovalo. Není divu, že se za velmi krátkou dobu stalo doslova kultem.

Informace o modelu:
- Věrně ztvárněná karoserie s typickými rozšířenými blatníky
- Samostatná, otevíratelná kapota
- Vícedílný čtyřválcový motor se všemi detaily
- Samostatný výfukový systém
- Detailně zpracovaný interiér s palubní deskou, předními sedadly a zadní lavicovou sedačkou
- Charakteristický volant
- Věrně ztvárněná palubní deska pro variantu s volantem nalevo i napravo
- Pohyblivá kola
- Velký přední spoiler
- Gumové pneumatiky
- Návod k sestavení modelu a sada autentických potisků s různými poznávacími značkami (D, GB, F, NL, B, A, CH, I, S, DK)

Délka: 154 mm
Počet dílů: 121
DOTAZ NA ZBOŽÍ
* označené údaje jsou povinné